Ważny mecz z SPR Wybrzeże Gdańsk

13 kwietnia 2023 Jedynka Morag

Drużyna UKS Jedynka KODO Morąg zmierzy się z SPR Wybrzeże Gdańsk w ramach 18. kolejki II Ligi Mężczyzn. Mecz odbędzie się w sobotę, 15 kwietnia, o godz. 18.00. Zawodnicy powracają do gry przed własną publicznością po dwóch tygodniach przerwy i powoli odliczają czas do końca ligowych rozgrywek.

Ostatnim razem kibice mieli okazję zobaczyć swoją drużynę na żywo pod koniec marca. Jedynka pewnie pokonała wówczas BSMS Bartoszyce (30:24), a tydzień później odniosła wyjazdowe zwycięstwo nad AZS Fahrenheit Gdańsk (32:27). Od tamtego momentu morążanie skupili się na treningach, gdyż czekała ich przerwa świąteczne w rozgrywkach.

Kolejnym rywalem UKS Jedynka KODO Morąg będzie SPR Wybrzeże Gdańsk, szósta drużyna w tabeli II Ligi. Liderami w drużynie duetu trenerskiego Malczewski/RadeckiTomasz Kiejdo i Paweł Miklikowski. Pierwszy z nich rzucił w tym sezonie 68 bramek, drugi zaś 48. Nie można zapominać o grających szkoleniowcach, którzy wchodząc na parkiet wnoszą mnóstwo doświadczenia do gry.

Choć drużyna z Gdańska to bardzo młody zespół, trener Krzysztof Farjaszewski zwraca uwagę, by docenić rywali. Szkoleniowiec podkreśla przede wszystkim przygotowanie motoryczne zawodników z Gdańska. Zapewnia również o wysokiej motywacji w swojej drużynie.

W I rundzie w meczu Jedynka – Wybrzeże padł remis. Po serii rzutów karnych lepsi okazali się morążanie. Emocji więc z pewnością nie zabraknie.

Wejście na mecz jest tradycyjnie DARMOWE.

Kategorie: Aktualności