Aktywni nie tylko fizycznie, ale i… kulinarnie

19 października 2022 Jedynka Morag

Za nami pierwsza część warsztatów dietetycznych w projekcie „Ruch i zdrowie. (re)Aktywacja. Podczas warsztatów dzieci i młodzież uczyły się przyrządzać smaczne i zdrowe potrawy oraz przekąski. Uczestnicy projektu pod kierunkiem trenera przygotowali placuszki owsiano-jabłkowe, omlety z masłem orzechowym, dipy – guacamole, tzatziki i burakowe do pokrojonych w słupki warzyw oraz koktajle truskawkowe. Zaangażowani w pracę byli wszyscy – nie tylko uczestnicy warsztatów, ale ich rodzice, którzy wspierali swe pociechy w sztuce gotowania.
Niektóre dzieci miały okazję po raz pierwszy samodzielnie przygotować potrawę, dla innych kontakt z ostrym nożykiem rozpoczął się od konieczności skorzystania z plasterka, ale wszystkie przekonały się, że są w stanie same smacznie i zdrowo przygotować coś do zjedzenia.
Dzieci z młodszej grupy obiecywały, że samodzielnie usmażą rodzicom placuszki lub omlety i są w stanie przyrządzić dipy do warzyw. Smakowało im wszystko – numerem jeden były placuszki i koktajl owocowy.

Sfinansowano ze środków @narodowyinstytutwolnosci w ramach #NOWEFIO. @Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

Kategorie: Aktualności