Misja „Szczecin” – najdalszy wyjazd sezonu

7 października 2022 Jedynka Morag

Już jutro naszych zawodników czeka prawdziwa wyprawa. W sobotę 8 października o godzinie 19:30 zagramy w oddalonym o 470 km (!) Szczecinie z miejscową Pogonią. Historia meczów bezpośrednich z portowcami jest dla morążan korzystna, lecz krótka, co widać w statystykach poniżej. Nasza drużyna zapowiada, że do rywala, mimo iż jest to młody zespół, podchodzi z dużą dozą szacunku, zdając sobie sprawę jak wielka siła tkwi w młodzieńczym polocie i fantazji boiskowej. Skład drużyny z województwa zachodnio – pomorskiego nie uległ dużej zmianie w porównaniu z poprzednim sezonem, lecz rok gry na początku seniorskiej przygody pozwala zebrać cenne doświadczenie i z całą pewnością będą to chcieli udowodnić na parkiecie. 

Jedynka Kodo Morąg wybiera się na mecz bez 3 ważnych ogniw. Z powodów zawodowych i osobistych zabraknie Dominika Latarskiego, Piotra Deptuły oraz Adama Cudzewicza. Brak tych zawodników to na pewno szansa dla pozostałych, którzy we wcześniejszych meczach byli mniej eksploatowani przez duet trenerski Farjaszewski – Kisielewski. Mimo atutów gospodarzy nasi zawodnicy zapowiadają walkę oraz chęć powrotu z dalekiej podróży z pełną pulą punktów.                                                                                                                                            

Garść statystyk:

W obecnym sezonie:
UKS Jedynka KODO Morąg :
porażka z Sambor Latocha Agropom Tczew 29-38
wygrana z KS Szczypiorniak Olsztyn 37-23

Pogoń Handball Szczecin:
wygrana z AZS Fahrenheit Gdańsk 32:28
wygrana z SPR Wybrzeże Gdańsk  32:29

Najlepsi strzelcy obecnego sezonu po 2 kolejkach:
UKS Jedynka KODO Morąg :
Bartosz Idzikowski 13 bramek,
Grzegorz Kozłowski 12 bramek,
Mikołaj Sowiński  10 bramek,
Patryk Buluk 6 bramek,
Dominik Rogala 6 bramek.

Pogoń Handball Szczecin:
Adam Biały 13 bramek,
Robert Sochacki 12 bramek,
Patryk Jasiński 10 bramek,
Dawid Tomicki 10 bramek,
Robert Terczyński 6 bramek.

Historia meczów bezpośrednich:
Pogoń Handball Szczecin – UKS Jedynka KODO Morąg 33-34 (06.11.2021r.)
UKS Jedynka KODO Morąg – Pogoń Handball Szczecin 35 -28 (09.04.2022r.)

Kategorie: Aktualności